Kytky v kvetináči ponúka nekonečne veľa riešení. Samostatne umiestnený kvetináč môže byť zaujímavým prvkom v záhrade, skupina kvetináčov rovnako vysadených ozdobí pergolu, predzáhradku aj schody.
 
 
 

Subtrópy pod pergolou

Najčastejšie zo skleníkov sťahujeme v kvetináčoch pod pergolu palmu, oleandre alebo vavrín. Kvitnúce kvety v kvetináčoch môžete vidieť vo Francúzsku, Taliansku alebo Chorvátsku na každom schode, výstupku aj kamennom priestranstve. Keramické a terakotovej kvetináče dotvára detail záhrady. Stále častejšie môžete zeleň v kvetináčoch uvidieť aj u nás.
 
 

Nápady pre záhradu

Kvetináči môžete vyzdobiť tiež cestičky vedúce trávnatou plochou v záhrade, skalku môžete dozdobiť bonsaj v kvetináči, ako dekoratívny prvok pod dizajnovú pergolou môžete mať aksamietnice v drevených kvetináčoch. Skúste kombinovať prírodné artefakty so sviežou prírodnou zeleňou. Kvetinám sa bude dariť aj kamenných korytách.
 
 

Keramika

Keramické výrobky sa na našom trhu líšia svojou kvalitou spracovania i cenou. Do záhrady sa hodí výrobky z šamotové hliny a kameniny. Ide o úplne nepriepustné a veľmi pevné materiály. Lacnejšie je terakota, ktorá je však krehká a nasiakavá. Na terase pod pergolou sa bude vynímať glazovaná keramika, do záhonov stačí neglazovaná.
 
 

Hlinené kvetináče

Veľmi obľúbené sú klasické hlinené kvetináče alebo samozavlažovacie kvetináče, ktoré nemusíte ich pravidelne zalievať. Porézny povrch hlineného črepníka zaisťuje dobrú cirkuláciu vzduchu a vzlínavosť vody. Kúpiť si môžete aj plastové varianty, ktoré sú nerozbitné, ale rastliny v nich majú väčšiu spotrebu vody.
 
 
Kvetináče sú skvelou dekoráciou na rozľahlej terasy, na balkón i na záhradu alebo na oddelenie trávnikov od príjazdovej cesty. Nechajte popustiť uzdu svojej fantázii. Ľahko prídete na to, ako kvetináče osadiť a kam ich postaviť, aby tvorili dokonalú dekoráciu v záhrade.