Leto sa nezaobíde bez poriadnej grilovačky. Grilovanie pod pergolou môžete vykonávať aj v zlom počasí.
 

Aký si vybrať gril?

Drevená pergola vám prinesie veľa úžitku, najmä ak do nej umiestnite tiež záhradný gril. Na trhu nájdete celý rad typov krbov. Ako si vybrať ten správny? Výber krbu záleží tiež na mieste, kde bude umiestnený. Pevný murovaný krb má vopred určené miesto, ale u prenosného grilu vždy zvážte, či bude stále na rovnakom mieste alebo ho budete prenášať.
 
 

Elektrický gril

Elektrický gril môže byť pod drevenou pergolou za predpokladu, že máte v dosahu prívod elektriny. Gril na elektrinu sa ľahko udržuje aj čistí. Oberiete sa však o typickú vôňu uhlia či dreva pri grilovaní. Na grile môžete ľahko pripraviť mäso, zeleninu, syry alebo iné chuťovky. Tento gril je veľmi populárny tiež pre použitie v kuchyniach.
 
 

Drevený gril

Pergola k stene zastrešená môže byť vybavená klasickým dreveným grilom. Drevo či drevené uhlie sú nestarnúci klasikou pri grilovaní. Grily na drevené uhlie sú lacné, ale ak chcete kvalitu, radšej investujte do kvalitného materiálu.
 
 

Pevný alebo prenosný?

Pevné grily sa umiestňujú do záhrad, na terasu, ale vďaka moderným technológiám je využijete aj v domácnostiach. Používanejšej sú však prenosné grily. Vonkajšie grily môžu byť malé i veľké, skladacie aj s pevnou konštrukciou. Pod drevenú pergolou sa bude vynímať strednou gril, ideálne s pojazdovými kolieskami pre ľahší presun vo chvíľach, kedy ho nepoužívate. Na grilovanie používajte vždy čerstvé a kvalitné mäso, ktoré naložíte do marinády alebo doň pridáte zmes byliniek. Mäso nenechajte pripáliť, vznikajú na ňom karcinómy, ale tiež ho riadne prepečte, hrozí tu riziko salmonely, ak mäso neprejde dostatočnú tepelnou úpravou.