2.5.2017
 
Zariadiť si záhradu ide moha spôsobmi. Záleží hlavne na tom, či ju chcete využívať na pestovanie všetkého možného, ​​na leňošenie alebo kombináciou oboch možností.
 
 
 

Pre relaxáciu

Rozhodne by ste sa ale nemali ochudobniť o záhradný zastrešenie. Nemusí sa rovno jednať o altánok či pergolu, ale vytvoriť si aj skromné, pred dažďom chránené vonkajšie posedenie je rozhodne cennou akvizíciou. Aj keď nemáte záujem vonku vysedávať, môže strecha fungovať napríklad ako dreváren. Väčšina ľudí ale na záhrade pergoly rada aktívne využíva. Ďalšou stavbou, ktorá by na rozložitejší záhrade nemala chýbať, je bazén. Najlepšie sú zapustené verzie, ale deťom bude stačiť aj menší nadzemný bazén s kruhovým pôdorysom.
 
 

Pre záhradkárov

Záhrada nie je len priestor k vysedávanie či váľanie sa pri bazéne. Relaxáciu si každý predstavuje po svojom a čo je pre niekoho nekonečná útrpná robota, iný berie ako vítané uvoľnenie. To platí hlavne pre amatérskych záhradkárov. Pozemok záhradkárov spoznáte nielen podľa výsadby, ale tiež podľa prítomnosti skleníka. Máloktorý milovník pestovanie rastlinstva sa chce svojmu koníčku venovať iba za teplého počasia, väčšina túži mať pestovateľskú sezónu po celý rok.
 
 

Domček na záhradu

Majiteľom bazéne i záhradkárom iste príde vchod i záhradný domček. Ako odkladisko čohokoľvek sú tieto malé chatky na nezaplatenie. Navyše sa v nich dá aj za určitých okolností prespať, ale ak nemusíte, nerobte to. Väčšinou tam veľa miesta totiž nenájdete. Zvyčajne si pre seba všetok priestor uzurpuje náradia a bazénové doplnky. Domček môže byť vyrobený z plechu, ale ak si chcete na záhrade zachovať prírodné kolorit, berte radšej drevenú alternatívu. Taktiež ho môžete opatriť drevenou pergolou.
 
 

Grilovanie

Na žiadne správne záhradke nesmie chýbať ani gril. Vonkajšie grilovanie patrí v letných mesiacoch spoločne s plávaním k najtypickejším aktivitám, ktoré sa na českých záhradkách konajú a ktoré môžete zdieľať aj so svojimi priateľmi. Záhradné pergoly sú ideálne letné kuchyne.