3.5.2017
 
Sedíte radi v záhrade či na terase s priateľmi? Pre zatienenie je vhodným riešením pergola, ktorá umožní spojenie s prírodou a napriek tomu sa v nej budete cítiť útulne, ako v obývačke.
 
 

Moderná pergola

V dnešnej dobe sú pergoly a prístrešky k stene domu nielen funkčné, ale aj veľmi krásne riešenie. Možno ju využívať takmer v akomkoľvek počasí, či už svieti slnko alebo prší. S pergolou vás neprekvapí prudké slniečko, ani dážď.
 
 

Typy zatienenie

Typov zatienenie záhradných pergol je celý rad. Výber sa odvíja od vašich individuálnych potrieb. Čo sa týka dizajnu, v dnešnej dobe si môžete vybrať zo skutočne širokej ponuky materiálov, vzhľadov i veľkostí. Konštrukcia pergol je najčastejšie z hliníka, nerezu alebo tradičného dreva. Zaujímavou možnosťou sú tiež slnečné plachty.
 
 

Kotvenie pergoly

Je jedno, či si vyberiete drevenú pergolu alebo hliníkovou. Existuje niekoľko spôsobov, ako pergolu ukotviť. Vždy záleží na priestoroch a na dizajne vybraného modelu pergoly. Pergola môže byť samostojná alebo ukotvená k stene. Pergolu môžete ukotviť aj pomocou zemných skrutiek, ktoré ju zaistí veľmi spoľahlivo.
 
 

Konštrukcia pergoly

Väčšina pergol má pevný základ, vďaka tomu sú oveľa odolnejšie voči vetru i počasie. V strešnej časti pergoly môže byť plátno alebo ju možno zastrešiť ľahkú krytinou ako je polykarbonát či plexisklo. Pergola vás ochráni pred nepriazňou počasia, nie je promokaví, ponúka aj dlhú životnosť a odolnosť, rovnako veľmi jednoduchú montáž. Moderné pergoly ponúka široký výber designov. Zvoliť si môžete riešenia na mieru aj stavebnicové riešenie, ktoré jednoducho zmontujete.