4.5.2017
 
Samotná stavba pergoly by mala byť vecou odbornej firmy, ktorá vám pergolu dovezie a zmontuje. Letné posedenie pod strieškou si môžete postaviť tiež sami. Tretia cestou je kúpiť konštrukciu a nechať nainštalovať odborne.
 

Variácie individuálne dostavby

V prípade, že už máte drevenú pergolu či prístrešok k stene postavený a vybrali ste si otvorenú konštrukciu, ale po čase ste zistili, že potrebujete viac súkromia, nemusíte zúfať. Stavbu je možné čiastočne uzavrieť aj dodatočne. Stačí si zaobstarať treláže do pergol. Tie budú zatieňovať pohľad dovnútra pergoly a časom poslúži ako opora rastlinám.
 
 

Kde si treláže zaobstarať?

Kovové či drevené mriežky do pergoly zaobstaráte u každého predajcu pergol. Môžete si spravidla vybrať z viacerých typov materiálov, vzorov i veľkostí a často tiež farieb. Treláž potom môžete ozdobiť girlandami alebo kvetinovými závesy.
 
 

Zatienenie pergoly

Zatieniť si drevenú pergolu môžete tiež napríklad pomocou bambusových stien. Po obvode postavíte paravánmi z bambusu. Pomôcť môže tiež plachta na pergolu. Plachta umožní si užiť posedenie pod pergolou aj za nepriaznivého počasia. Vybrať si môžete z mnohých modelov.
 
 
Náš tip:
 
Ak máte radi kombinácii drevo a tehly, môžete obvod drevené pergoly obstavať múrik z červených tehál z dvoch či troch strán. Využiť môžete aj lícové tehly, ktoré sú mrazuvzdorné a krásne. Jedna strana môže byť vyššia a poslúži vám ako barový pultík. Múrik pokryte odolnou a trvanlivú doskou na ktorú môžete odkladať riadu a drobnosti. Nízke múriky potom doplníte o zaujímavé kvetináče a hrantíky, ktoré celý vzhľad pergoly dokonale dotvorí.