19.5.2017
 
V posledných rokoch výrazné stúpa záujem o ekologické bývanie. Mnohým ľuďom už nie je ľahostajné, ako býva. Starajú sa aj o životné prostredie okolo seba. Preto premýšľajú aj ako bývať, aby ich dom bol ekologicky šetrnú stavbou. Montované domy Lounge také riešenie ponúkajú.
 
 

 

Konštrukcia domov podporuje šetrný prevádzku

Veľmi dôležitým parametrom je spotreba energie. O tejto hodnote sa v súčasnosti veľa hovorí. Nové stavby už musí byť bezpodmienečne šetrné. Koncepcia montovaných domov Lounge pritom presne zodpovedá tejto filozofii.
 
Ide totiž o nízkoenergetické stavby. Vyznačujú sa minimálnymi nákladmi na spotrebu energií. Už samotná konštrukcia domov Lounge určuje, že sa jedná o veľmi úsporné riešenie bývania, teda z energetického pohľadu. Pokiaľ ide totiž o nároky na priestor, nikto tu nepríde skrátka.
 
Môžete si zvoliť montovaný dom Lounge 75 s rozmermi 75 m2 a napriek tomu nemusíte mať strach, že budete platiť príliš. Nedochádza tu k žiadnemu plytvaniu energiami, jednoducho nemáte kde plytvať.
 
Samotné single osoby, ktoré si napríklad zvolí najmenší model domu Lounge 30 tak budú bývať veľmi úsporne a ušetrí peniaze.
 
Bývanie je položka, ktorú musí platiť každý a je samozrejme niečo iné, keď sa na ňu zloží dva a keď ju platí sám jeden človek.
 
 

 

Tepelné straty sú úplne minimálne

Veľkou výhodou domov Lounge, či už sa jedná o ktorýkoľvek model, teda Lounge 30, 42, 55, 62 alebo 75 sú vďaka stenám zo sendvičových panelov straty úplne minimálne. Veľkou bolesťou mnohých murovaných budov sú totiž predovšetkým tepelné straty, a to okolo okien, dverí, balkónov, lodžií. Infračervené snímky to ukazujú úplne jednoznačne.
 
Avšak u montovaných domov Lounge je vždy zaistené presné lícovanie panelov. Nie sú tu žiadne medzery k únikom. K ekologickej úspore energie ďalej prispievajú aj trojitá okna.