22.6.2017
 
Chcete mať v záhrade miesto, kde môžete nerušene odpočívať? V horúcich letných dňoch vám pergola prinesie príjemný chládok a tieň.
 
 

 

O pergole uvažujte dopredu

 
Na plánovanie záhradnej pergoly si nechajte dostatočne dlhý čas. Naplánujte si všetko potrebné ideálne v zime. Pergoly sú úplne nepostrádateľným pomocníkom pre každú záhradu. Vybrať si môžete z celej rady materiálov i typov pergol.
 
 

Kam ju umiestniť?

 
Pri vymýšľaní pergoly je potrebné si zodpovedať otázku, kam ju umiestniť. Tento dôležitý fakt je potrebné si riadne premyslieť. Môžete ju postaviť samostatne do záhrady alebo ako prístrešok k stene. Pergoly a prístrešky k stene poslúži ako ďalšiu časť obytného priestoru. Každý variant má svoje pre a proti.
 
 

Aké má výhody?

 
Pergola je estetickým riešením, ktoré vhodne prepoja dom so záhradou a vytvorí praktické miesto pre trávenie času s rodinou. Drevenú pergolu si môžete vybaviť a prispôsobiť podľa svojich potrieb. Môžete ju navyše použiť ako zastrešenie terasy či bazéna. Pergolu zariadite hojdačkou, osvetlením alebo napríklad grilom. Čo takto letná kuchyňa?
 

 

Zaistite si súkromie

 
Pergola je nevyhnutným prvkom pre zaistenie súkromia. Možno ju nechať obrásť rôznymi popínavými rastlinami. Medzi stálice patrí vistéria, ruže, zimolez či hrachor, ale aj rôzne ozdobné tekvice, tekvice alebo vínna réva. Svojím dizajnom by pergola mala zapadnúť do štýlu domu. U starej chalupy voľte drevenú pergolu, pri novostavbe zase využijete hliníkovou pergolu. Kvalitný pergolu si vyberte u špecialistov. Môžu dodať ako hotovú stavebnicu, tak zaistiť montáž u vás na pozemku, na vás už je potom len vybavenie pergoly nábytkom.