6.7.2017
 
Blíži sa vaše narodeniny či iné dôležité životné jubileum a radi by ste túto udalosť oslávili s rodinou a najbližšími priateľmi u vás na záhrade? Ak je k tomu prispôsobená, nemal by to byť problém. V opačnom prípade by ste sa mali dať hneď do práce.
 
 
 

Lacný slnečník

 
 
Prvým a najdôležitejším úlohou je zariadiť na záhrade zastrešenie. To by malo mať minimálne podobu slnečníka. Dnes sa dajú zaobstarať slnečníkmi, ktoré dokážu zatieniť pomerne veľké plochy. V prípade potreby by sa mali kúpiť rovno dva. Aj kvalitné slnečník je vcelku lacný, takže by to nemal byť z finančného hľadiska veľký problém. Musíte ale brať na zreteľ fakt, že látka slnečníka nie je vhodná do dažďa. Ešte krátkodobé letné dáždik určite zvládne zadržať, ale pred dlhodobejšie prehánkou neobstojí.
 
 

Drahšie, ale vhodnejšie

 
 
Spoliehať sa na to, že nebude celý deň pršať, nie je práve múdre. Preto by ste mali radšej zvoliť formu zastrešenie, ktoré ochránia vás i celú vašu spoločnosť aj pred dažďom. Najideálnejšia je pergola a prístrešok k stene. Tieto konštrukcie sa síce najčastejšie montujú ku stenám domov, ale predávajú sa aj samonosné typy. Ak máte tak vytipované vhodnejšie miesto na posedenie ako je terasa, nie je to problém. Finančné výdavky sú ale v tomto prípade násobne vyššia ako u jednoduchého slnečníka.
 
 

Príprava pokrmov

 
 
Žiadny záhradný večierok sa nezaobíde bez grilu. Za ten nie je potrebné dávať premrštené sumy. Bohato postačí lacnejšie gril na drevené uhlie. Pri jeho výbere je ale dobré zistiť, či je dostatočne stabilný. U menej stabilných typov stačí náhly poryv vetra či ľahké drcnutí a gril je na zemi. To neznamená iba stratu večere, ale aj možnosť vzniku požiaru.
 
 

Dostatočný predstih

 
 
Nie je príliš múdre organizovať vonkajšie večierok bez základných propriet ako sú záhradná pergol a gril. Ak je nevlastníte, mali by ste si ich čo najskôr zaobstarať.