25.7.2017
 
Chcete si zaobstarať komfortné posedenie? Záhradný markíza dodá vašej terase štýl a zároveň vás ochráni pred rozmarmi počasia. Ako využiť markízu?
 
 

Malé a útulné posedenie

 
Stačí vám len menšie posedenie na terase či balkóne? Ideálne pre vás je v tomto prípade výsuvná markíza. Inštaluje sa ako pevná súčasť domu. Vyrába sa ako kazetová, polokazetové alebo bez kazety. Rozdiel spočíva v tom, akým spôsobom je chránená markíza v rozloženom stave. Markíza bez kazety je vonku celoročne, celokazetovou naopak zasuniete.
 
 

Pre posedenie vo veľkom štýle

 

Ak chcete mať záhradné posedenie vo veľkom štýle, kde budete organizovať najrôznejšie party a rodinné akcie? V tom prípade zvoľte veľkoplošnú markízu. Je v prevedení bez kazety, kedy je hlavným prvkom nosná konštrukcia s kĺbovými ramenami. Možno ju doplniť strieškou.
 
 

Pergola s markízou

 

Pre existujúce vonkajšie posedenie bez akéhokoľvek zastrešenia môžete využiť napríklad najrôznejšie stropné clony. Tie sa dajú využiť pri nezastrešenej drevené pergoly. Ďalším riešením je presklená pergola s markízou. Ochráni vás nielen pred slniečkom, ale aj pred vetrom a dažďom.
 
 

Veľký výber

 
V obchodoch nájdete skutočne veľký výber markíz. Vyberať môžete z celej rady modelov podľa farby, veľkosti, materiálu. Dôležitá je vždy konštrukcia, ktorá musí byť stabilná a odolná voči vetru. Látka vonkajšie markízy by mala byť impregnovaná, aby bola chránená pred drobným dažďom. V prípade silného dažďa je potrebné markízu schovať. Zabránite vzniku nevzhľadných škvŕn aj zbytočnému premočení látky.