Väčšina ľudí chce čo najviac sedieť pod pergolou. To je dôvod, prečo si myslí o výsadbe pergol s kvetmi alebo horolezeckými rastlinami. Kvitnúce a voňajúce pergoly sú skutočnou oázou pokoja a pokoja v lete. Môžete sa tam oddýchnuť. Vďaka vôňu zaplavenia doslova praktizujete aromaterapiu v praxi.

Krásne kríky môžu byť tiež vidieť
Samozrejme, základnou možnosťou pre výsadbu sú horolezecké rastliny ako sú ruže alebo vistária. Avšak ponuka sortimentu, ktorou dokážete dokončiť dokončené pergoly, rozhodne nekončí len s nimi. Naopak, je veľmi široká. Napríklad, ak vaše drevené pergoly majú tvar drevenej mreže alebo mriežky, môžete tiež umiestniť krík vedľa pergoly, čo urobí drevenú mriežku príjemne poháňanú. Je to veľmi príjemné. Okrem toho, kríky majú tú výhodu, že nepotrebujú pergoly ako nosič, a preto ich nezahŕňajú svojou hmotnosťou.

Zvážte hmotnosť rastliny
Naopak, záhradná pergolka, ktorá bude vysádzať lezenie, by sa mala spoľahnúť na to. Pri výbere pergoly, jeho konštrukcii a zložitosti by sa mala brať do úvahy aj hmotnosť vyrasteného suda. V opačnom prípade by sa mohlo ľahko stať, že pergola pod hmotnosťou rastliny sa zrúti. Hmotnosť dospelého kliešťa nie je jediným výberovým kritériom. Nemenej dôležitá príprava lôžka vedľa pergoly. Rastlina by mala mať takú pôdu, ktorá by jej vyhovovala, napríklad kyslejšia alebo naopak základná. Jednoducho prepravujete takúto pôdu.

Tip: pergoly na stenu domu

Buď pergola alebo rastlina
Napokon, lezenie rastlín by tiež mali byť vybrané s ohľadom na to, či majú radi svetlo, polostín, alebo najlepšie prosperovať v tieni. Takže máte dve možnosti. Ak budete trvať na tom, že chcete rastlinu a nechcete sa jej vzdať, musíte postaviť pergolu, kde bude úspešná. Ale ak je prioritou miesto, kde by mala pergolu stáť, potom budete musieť upraviť výber zariadenia.