8.9.2017
Funkčnosť, dizajn a pohodlie, to sú kritériá, ktoré by každá pergola mala spĺňať. Iba potom môžete byť úplne spokojný, keď sú všetky tieto zložky v zriedkavej rovnováhe. Rovnako dôležité je, že montáž má jednoduchú montáž. Používanie najkvalitnejších materiálov je samozrejmosťou.

 

Premýšľajte o strechelevne pergoly 16
Ak si vyberiete záhradné pergoly, pravdepodobne nechcete len jednoduchú konštrukciu, ktorá vás nebude chrániť pred dažďom ani slnečným žiarením. Väčšina ľudí, ktorí sedia v zeleni, nestačí a trvá na tom, že pergol musí byť útočiskom pre nepriaznivé počasie. Už v štádiu rozhodovania o tom, ktorá pergola si musíte kúpiť, by ste mali premýšľať o strešnej krytine.

Vynikajúce vlastnosti, ale materiál nechce
Veľa ľudí chce mať kryté posedenie pri maximálnom využití svetla. Preto je potrebné, aby hliníkové pergoly mali priehľadnú strešnú krytinu. Chráni vás pred možným dažďom a príliš rušivými slnečnými lúčmi. Polykarbonát je vynikajúci v tomto smere, ktorý filtruje nežiaduce UV žiarenie. Navyše neruší krupobitie. Tento materiál je mimoriadne pevný a kvalitný. Možno budete prekvapení, že niektorí ľudia premýšľajú o tom, či si vyberú polykarbonát alebo nie. Prečo?

Ovládate tok svetla
Stručne a jednoducho, nie každý je nadšený nájsť strechu nad pergolou. Mnohí radšej uprednostnia oblohu. Majú pocit väčšieho kontaktu s prírodou. Preto je otázka zastrešenia pergoly vždy trochu kompromisom. Ak nechcete, nemusíte si vybrať polykarbonát. Môžete ticho ukrývať pergoly, ako sú markýzy alebo naklápacie lamely. V prípade naklápacích lamiel môžete ľahko regulovať tok svetla. Nachádzate sa na polceste medzi prístreškom a krytou pergolou, čo je pekné.