19.9.2017

Relaxovať na záhrade, o tom sníva snáď každý človek. Je ale treba si na relaxáciu vybudovať vhodný priestor. Pergola je skvelou možnosťou, ako si buď priamo pri dome, alebo neďaleko neho vybudovať zmysluplný a krásny priestor určený na odpočinok. Nemusí ho ale tvoriť len holá konštrukcie. Pokojne si ho môžete zariadiť podľa vlastného gusta.

Plast sa k drevu nehodídreveny pristresek p2 london 4

Je isté, že drevené altánky a pergoly sa dajú vhodne, vkusne a elegantne zariadiť podľa toho, na aké účely ich budete využívať. Ak chcete tu tráviť svoj čas posedením s výhľadom do zelenej záhrady, potom je ideálny rozhliadnu sa po nejakom kvalitnom záhradnom nábytku. Samozrejme drevenom. Veď skúste si predstaviť, ako by sa asi vynímal pod krásnu pergolou zo smrekového dreva plastový stolík s lisovanými plastovými stoličkami. Určite nič moc. Tým ale rozhodne nie je povedané, že je plastový nábytok zlý. Len sa proste hodí inam.

Keď všetko dokonale ladí

Ak budete mať napríklad plastový záhradný domček, bude sa pred ním vynímať plastový nábytok veľmi príjemne. Oboje spolu bude dokonale ladiť v rovnakom štýle. No vidíte, a drevené pergoly si zase žiadajú drevo. Tak vytvoríte príjemný estetický a funkčný celok. Poobzerajte sa teda po nejakom peknom nábytku zo smrekového masívu. Stôl, stoličky, lavice, pohovka.

Pohoupejte sa v pokoji

Na druhú stranu drevené pergoly a prístrešky k domu môžu ponúknu ešte oveľa viac. Skúste si zaobstarať pod pergolu hojdačku a chvíle pre relaxáciu budú ešte príjemnejšie. Veď kde inde je lepšie stráviť pokojné popoludnie, než v hojdačke? Keď si hojdačku vyberáte, sahejte po tradičnom materiálu, ideálne rovnakom ako ten, z ktorého je vyrobená pergola. Pretože ak vyberiete napríklad hojdačku z exotického dreva a pergola je zo smreku, rozdiel je samozrejme zrejmý. Navyše sa každé drevo chová trochu inak.