2.10.2017

Obdivujete pergolu na susedovej záhrade a radi by ste si zaobstarali podobnú? Nečudujem sa vám. Pergola je skvelým doplnkom do vašej záhrady. Spĺňa kritériá romantického útulku, kde môžete v kľude relaxovať, odpočívať. Možno ale chcete oddychovať pri káve, sedieť tu a rozprávať sa s priateľmi, ale nemáte čas na rozsiahlu údržbu. Aká pergola je v takomto prípade najlepšie?

Vyberte si hotovú pergolu z ponuky1547 b7173fb64b2a904f907d7af415174bd6

Predpokladáme, že keď ste časovo veľmi zaneprázdnení, neuvažujete o stavbe pergoly svojpomocne, pretože v takom prípade ide o časovo pomerne náročné riešenie. Najskôr sa v hľadáčiku vaša záujme ocitla nejaká hotová pergola z veľmi širokej ponuky. V takom prípade máte naozaj veľký výber. Určite premýšľate o tom, aká pergola, bude tvoriť najkrajšie estetický celok s vaším domom a jeho okolím, respektíve celú záhradou.

Drevo skvele ladí s okolím

Keď mu máte klasický rodinný dom opatrený rôznymi drevenými prvkami ako napríklad drevené obloženie štítu alebo okenice, či vlastníte drevenú chalupu alebo chatu, potom vám celkom iste padne do oka drevená pergola. Niet divu, pretože práve kvalitne spracované a upravené drevo bude dokonale ladiť s domom a jeho okolím. Skvele zapadne do prírody a tiež pôžitok z relaxácie bude pod týmto prírodným materiálom úplne dokonalý.


Hliník je bezúdržbový

Lenže v tom je tiež kameň úrazu. Drevená pergola k stene, ale aj samonosná drevená pergola je síce z estetického hľadiska skvelá, z pohľadu údržby ale oveľa menej. Ak chcete, aby vám čo najdlhšie vydržala, tak vám nezostáva než ju každoročne natierať. Nemáte-li ale na pravidelné natieranie čas, je jediným riešením vybrať iný materiál. Ponúka sa kovové pergoly. Trebárs taká hliníková pergola je úplne bezúdržbová. Preto v prípade časového zaneprázdnenia radšej siahnite po nej.