13.10.2017

Pergol sa ponúka najrôznejšie typy. Každý si teda môže vybrať podľa vlastných požiadaviek, hoci by boli veľmi rozmanité a špecifické. Jednoducho povedané, už dávno nie je pravda, že máte k dispozícii jedno riešenie, ktoré jednoducho musíte stoj čo stoj akceptovať, a nezostáva nič na výber. Dnes je stav presne opačný. Veľakrát je výber tak široký, že v ňom ľudia sotva orientujú.

Posedenie aj v zime1547 b7173fb64b2a904f907d7af415174bd6

Účelom záhradné pergoly je ochrániť pred výkyvmi počasia. Môžete pod ňou na jeseň chytať posledný slniečko. V lete vám zase ponúkne vytúžený tieň. Skrátka pre vás znamená zázemie v záhrade, kontakt s čerstvým vzduchom, nech je jar, leto alebo jeseň a dokonca aj zima. Dnešné pergoly ani nemusíte zazimovať. Môžete sa na ne posadiť aj v zime, aj keď pravda len na chvíľku a v prípade, že si dáte niečo teplé pod zadok, dobre sa oblečiete a ideálne budete mať vedľa seba treba infražiarič na vykurovanie.

Minimalistická hliníková stavba

Veľmi moderným riešením vzťahujúcimi pri novostavbách je hliníková pergola. Konštrukčne môže byť veľmi jednoduchá, až minimalistická. Stačí štyri stĺpiky ukotvené do zeme a strecha. Takéto pergoly sa hodí k podobne koncipovaným minimalistickým novostavbám. Naviac je tu ešte jedno zdanlivo drobné, ale funkčne veľmi prínosné vylepšenia. Existujú aj pergoly s pohyblivou strechou, ktoré sú tiež veľkým prínosom. Schováte sa sem tak pred slnkom, tak i pred dažďom.

Ovládanie je veľmi jednoduché

Je to úplne jednoduché. Kovová pergola s pohyblivou strechou sa ovláda diaľkovo. Keď budete chcieť užívať tieňa, necháte strechu zatiahnutú. Pokiaľ ale zatúžite po troche slniečka, je to úplne jednoduché. Proste stlačíte gombík a strecha sa stiahne. Naviac má veľmi rôznorodé využitie. Nemusí poslúžiť len k zastrešenie terasy, ale napríklad aj bazénu. Môže vydržať dlhé roky bez poškodenia, stačí len, keď sa o ňu budete dobre starať. Pohony ovládania sú spoľahlivé, fungujú bez problémov.