16.10.2017

Keď uvažujete o stavbe pergoly, mali by ste súbežne riešiť aj jej zastrešenie. Pergoly bez strechy je len polovičná pergola. Môžete ju totiž využívať iba veľmi obmedzené, a to je samozrejme obrovská škoda. Určite si nastavíte pergolu kvôli tomu, aby ste sa teraz chodili pozerať, ale aby ste ju plne využívali. A to bez strechy nemôžete.

Klasické pálené tašky sú nadčasovédreveny pristresek p2 london 6


Drevená pergola patrí medzi storočiami preverenú klasiku. Veľmi sa hodí ako doplnok k rôznym rustikálnom stavbám ako sú napríklad starobylé chaty a chalupy v klasickom štýle. Takéto pergoly spravidla bývajú na stĺpikoch postavených z tehál alebo z kameňa, najčastejšie žuly. K pergole tohto typu je najlepšou krytinou obľúbená klasická pálená škridla. Vyzerá veľmi efektne, ide ale o finančne dosť nákladnú záležitosť. Druhou variantou, pokiaľ nechcete pálené tašky, môžu byť asfaltové pásy alebo asfaltové šindle.

Moderné pergoly si žiadajú moderné zastrešenie


Úplne iná situácia nastáva v prípade, že ste majiteľom moderné stavby chaty či chalupy alebo rodinného domu. Vedľa rodinného domu alebo rodinnej vily s plochou strechou, zvýšeným množstvom kovových prvkov a s veľkými oknami sa bude najlepšie vynímať hliníková pergola, ktorá úplne zodpovedá modernému štýlu. Tiež si ju môžete objednať ako jednoduchú a šikovnú stavebnicu od výrobcu a máte to úplne bez práce. Nepotrebujete nič robiť svojpomocne.

Polykarbonát aj polymetylmetakrylát je kva! Litný krytinou aj na strechu


Záhradné pergoly z hliníka môžu mať presklené strechy. Môžete vďaka tomu využiť maximum denného slnečného svitu, teda denného svetla. Najvhodnejšími materiály pre priehľadné zastrešenie sú polykarbonát a polymetylmetakrylát, nám všetkým veľmi dobre známe a hojne používané plexisklo. Klasické sklo sa totiž pre zasklievanie strechy rozhodne nehodí. Je príliš ťažké a tiež sa môže veľmi ľahko rozbiť. Práve z týchto dôvodov nie je pre podobné účely sklo vhodné. Našťastie dva popisované moderné priehľadné materiály majú vynikajúce optické vlastnosti.