20.10.2017

Patríte medzi fanúšikmi grilovanie? Potom určite jedného dňa dospejete k názoru, že potrebujete poriadny gril. Ten malý prenosný vás brzdí vo vašich nápadoch, nemôžete tam realizovať všetko, čo by ste chceli. Potom je najlepšie riešenie, keď si postavíte pergolu a pod ňu krb.

Počítajte s väčším priestorom14

Ideálne je zvoliť rovno veľkorysé riešenie v podobe väčšej záhradnej pergoly, ktorá ponúkne dostatok miesta pre všetkých potenciálnych účastníkov grilovanie a tiež veľký priestor manipulačné okolo grilu. Preto v úvahách nad tým, akú pergolu vybudovať, voľte radšej väčšiu riešenie s priestorovou rezervou, hoci máte pocit, že ju hneď teraz nevyužijete. Za nejaký čas, až sa u vás záhradný dýchánky spojené s pekným pohostením u vás rozbehnú, budete nakoniec radi, že ste celú vec takto vyriešili.

Drevo dokonale ladí

Aký typ pergoly sa ale najviac hodí ako záhradný kuchyňa s grilom? Najkrajší je pre tento prípad drevená pergola. Toto rustikálne riešenie vás určite nadchne. Dokonale zapadne ku klasickému rodinnému domu, bude vyzerať úplne skvele. Stĺpiky také pergoly môžu byť z tehál alebo tiež z kameňa. Ďalej samozrejme zázemie udiarne, pece, či grilu je kamenné alebo tehlové. Práve vďaka väčšej pergole môžete počítať s dostatkom priestoru, napríklad na uloženie dreva, prípadne napríklad aj na drez na umývanie riadu.

S hotovou pergolou ušetríte

Záleží na vás, či pergola z dreva bude stavaná svojpomocne, alebo zvolíte už hotové riešenie, teda stavebnicovú pergolu, ktorú si necháte dodať. Ak budete stavať vlastnými silami, máte priestor vytvoriť si aj úplne atypické riešenie podľa vlastných priorít, na druhu vás to ale bude niečo stáť. Hotovú pergolu môžete zaobstarať oveľa lacnejšie, na druhú stranu sa ale môže stať, že bude treba vymyslieť šikovný kompromis, pretože nepôjde úplne o riešení podľa vášho gusta. Ušetríte ale peniaze.