26.10.2017

Nedarí sa vám vybrať si nejaký model pergoly z širokej dostupnej ponuky? Potom nezúfajte, nie je na to žiadny dôvod. Je samozrejmé, že nie každý sa trafí do rozmerov dostupných v katalógu. Niekto potrebuje treba atypickú pergolu s neobvyklými rozmermi, napríklad menšími, než je štandard, alebo naopak väčšími.

Až 80% ľudí žiada netypická riešenie1550 efb67bcc77a15d07b7a2aa1b9b6950bf

Ako postupovať v prípade, že vás dostupné záhradné pergoly neuspokojí? Netreba prepadať zúfalstvu. Situácia sa dá vyriešiť veľmi ľahko, a to zhotovením atypické pergoly na zákazku. V niektorých prípadoch treba nemusí až u 80% zákazníkov z nejakých dôvodov pergoly vyhovovať. Sú príliš malé, príliš veľké atď. Niekedy je to otázka treba aj pár centimetrov. Ľudia si potom kladú otázku, či nepristúpiť na kompromis a nezvoliť radšej pergolu, ktorá je v ponuke.

Nebude vás to stáť nič navyše

Vedzte, že je lepšie nerobiť žiadne kompromisy a radšej vybrať riešenie, ktoré vám dokonale bude vyhovovať. Napríklad aj pergoly k domu môžu byť aj atypické. Dostanete tak možnosť vybrať si to najvhodnejšie riešenie, bez toho aby ste s tým mali sebemenší ťažkosti. Nebude vás to stáť ani ďalšie peniaze navyše. Napojenie pergoly k domu sa môže vyriešiť aj neštandardným spôsobom, pokiaľ z nejakých dôvodov nie je klasické spojenie možné. Všetko sa dá veľmi dobre vyriešiť pritom aj netypické problémy.

Prispôsobiť môžete tvar, rozmery i strechu

Ďalej sa dá prispôsobiť tvar aj rozmer pergoly z dreva. Rovnako tak je v hre aj konštrukcia strechy a taktiež i strešnej krytiny. Najčastejším je pultová strecha, ale nie je žiadny dôvod, prečo si s pergolou nepohrať a nevyřešit všetko iným spôsobom. Šikovne urobená pergola sa dá využiť na rôzne účely, napríklad sa z nej môže stať aj dřevník. Vzduch zabezpečí, že drevo pod ňou uložené bude dobre presychať. Tiež sa sem dajú uskladniť rôzne veci, ktoré nechcete, aby stáli na daždi.