17.11.2017

Pripadá vám, že mať iba jednoduchú pergolu v podobe štyroch stĺpikov a hore obdĺžnika a priečnych spojovacích trámikov je tak trochu out? Že si jednoducho doba žiada niečo viac, alebo zaujímavého, originálneho, nekonvenčného? Máte pravdu, je to tak. Pergola nemusí byť len jednoduchým objektom, dajú sa s ňou robiť najrôznejšie kúzla, aby bola "in".

Skúste aj sofistikovanejšie riešeniealu pergoly

Čuduj sa svete, aj samotná drevená pergola ponúka obrovskú škálu rôznych podôb. Nemusí ísť len o jednoduchý a strohý objekt, popísaný v úvode. Samozrejme aj také minimalistické riešenie sa hodí - napríklad k moderným a veľmi jednoduchým objektom. K nim dokonale zapadne. Na druhú stranu ale ku klasickým domom so sedlovou strechou, k rustikálnym chatám a chalupám sa dá vykúzliť oveľa sofistikovanejšie riešenia, napríklad konce trámikov môžu byť ozdobné, vyrezávané.

Dokonale regulujete svetlo

Ak chcete moderný multifunkčný objekt, ktorý bude podľa potreby reagovať na aktuálne počasie apodobně, sú vhodným riešením hliníkové pergoly. Môžu mať napríklad zaťahovacia strechu, ktorá sa dá natiahnuť a zase stiahnuť podľa aktuálneho počasia. Pokojne sa dá zaobstarať aj diaľkové ovládanie. Môžete ju zatiahnuť pred slniečkom, pri polotieni stiahnuť. Podobnú funkciu majú aj žalúzie, kde môžete množstvo slnka dopadajúce pod pergolu regulovať ešte oveľa účinnejšie a podľa vašej momentálnej chuti.

Kov, ktorý pripomína drevo

Kovové pergoly sa navyše môžu správať tak trochu ako chameleón. Kovové profily môžete totiž pokojne aj nafarbiť rôznymi farbami z RAL škály. Môžu tak ladiť s odtieňom fasády domu, s okennými dverami, parapety, skrátka s čím chcete. Dokonca potrebné môže byť na kovu dekor, ktorý asociuje drevo. Pritom ale má samozrejme vlastnosti a výdržnost kovu a nepotrebuje takú starostlivosť ako klasické drevo. To je pochopiteľne obrovská výhoda.