10.1.2018

Keď sa povie pergola, veľa ľudí má dojem, že je pre nich príliš nákladná záležitosť. "Bude to stáť veľa peňazí, radšej to oželiete," hovoria si mnohí. Kvalitné, ale zároveň lacné. Máte pocit, že to k sebe nejde? Opak je pritom pravdou. Je možné si zabezpečiť lacné, ale pritom dobré spracovanie pergoly.

Ušetríte za montáž


Naozaj je to tak. Veľa ľudí pochybuje. Vážne sa dá záhradné pergola zaobstarať lacno, ale zároveň kvalitne a s dôrazom na ľahký moderný dizajn? Áno dá, rozhodne to nie je z rádu sci-fi. Dokonca sa ponúkajú aj pergoly, pri ktorých môžete ušetriť za montáž, pretože sú tak jednoduché a ľahké, že je bez väčších ťažkostí zmontujete sami svojpomocne. Dostanete k tomu návod, podľa ktorého budete postupovať a vedzte, že sa vám podarí dať všetko dohromady bez najmenších problémov.

Hliník a polykarbonát s UV filtrom


Nemusíte si teda na montáž jednoduché hliníkové pergoly kohokoľvek objednávať. Ak ste dva minimálne priemerní šikovníci, jednoducho si s tým poradíte. Nemusíte mať dokonca s podobnými činnosťami ani žiadne skúsenosti. Nepochybujte o tom, že pergola je kvalitný. Má aj zastrešenie, a to viacvrstvového polykarbonátu. Sotva môžete niekde naraziť na lepší materiál, ako je práve polykarbonát. Pokojne ho považujte za bezúdržbový a takmer nerozbitný. Navyše disponuje UV filtrom. Vďaka polykarbonátu bude pergola chránená pred nepriazňou počasia a tiež, čo je veľmi podstatné, presvetlená.

Prepojíte pergoly dohromady


K dispozícii dostávate záhradné pergoly s mimoriadne dlhou životnosťou až 25 rokov. Ako je to možné? Dovoľujú to mimoriadne odolné materiály, a síce už spomínaný hliník a polykarbonát. Táto kombinácia zaistí vysokú odolnosť vonkajším vplyvom. Okrem toho nepotrebujete takmer žiadnu pravidelnú údržbu. Je tiež možné prepojiť viac pergol dohromady. To sa často môže hodiť.zahradní pergola