8.2.2018

Niekto miluje drevo, ale zároveň si bohužiaľ veľmi dobre uvedomuje aj jeho početné nevýhody. Našťastie aj v tomto prípade sa dá nájsť riešenie. Ponúka sa kovová pergola, ktorá bude vyzerať ako drevená.

 

Drevo prináša ďalšie náklady tn zoom obrazek 422

Určite vás to tiež už dávno napadlo. Máte radi drevo a drevené pergoly sú vaším jasným favoritom. Lenže si na druhú stranu veľmi dobre uvedomujete ich nevýhody. Predovšetkým nutnosť stabilný údržby, pravidelného natierania a kontroly, či pergola niekde nehnije. Ak zabudnete, následky na seba zvyčajne nenechajú dlho čakať. Preto je lepšie mať to vždy na pamäti. Lenže musíme dodať aj to, že to znamená ďalšie náklady navyše, napríklad za laky na náter, za čas na údržbu.

Ako oklamať zmysly?

Ovšem sľubné je spojiť výhody oboch materiálov, teda kovu i drevo dohromady. Nie, teraz nemáme na mysli nejaký hybrid, ktorý by zlučoval drevo a kov, že napríklad časť pergoly by bola kovová a časť drevená. Ponúka sa ale napríklad hliníková pergola, ktorá bude na prvý pohľad vyzerať ako drevená. Vŕta vám hlavou, ako je možné to docieliť? Áno, dá sa to zariadiť, nie je to žiadny problém. Umožňuje to práškové lakovanie hliníkových profilov. Dokonale s jeho pomocou ošalíte zmysly.

Starosti odpadajú

Treba totiž upozorniť na to, čo je v prípade dreva tou hlavnou devízou. Prečo nás drevo tak láka? Predovšetkým preto, že jeho povrch je veľmi príjemný. Keď na neho siahneme, pôsobí veľmi teplým dojmom. Skrátka a jednoducho, dreva sa radi dotýkame. Aj jeho hnedá farba pôsobí príjemne a teple. U kovu nič podobné nedocielite. Pokiaľ ale kov nalakujete práškovým lakom, môžete si vybrať potrebné hnedú farbu, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako drevo. Kovové pergoly tak zdatne imitujú drevo. Lakovaný povrch tiež býva samozrejme príjemnejšie, teplejšie na dotyk, takže tým aspoň čiastočne kompenzujete dotyk dreva. Odpadne vám celá rada starostí s údržbou.