sk   en     de    pl    ru 

KONTAKTY 0850 150 151 | 905 934 579

Pergola je "in" a má široké možnosti

17.11.2017

Pripadá vám, že mať iba jednoduchú pergolu v podobe štyroch stĺpikov a hore obdĺžnika a priečnych spojovacích trámikov je tak trochu out? Že si jednoducho doba žiada niečo viac, alebo zaujímavého, originálneho, nekonvenčného? Máte pravdu, je to tak. Pergola nemusí byť len jednoduchým objektom, dajú sa s ňou robiť najrôznejšie kúzla, aby bola "in".

Číst dál...

Pergola je vlastne jednoduchá stavebnica

1.11.2017

Miesto, ktoré láka na posedenie s rodinou a priateľmi, na oddych, na grilovanie, na relaxáciu, to je pergola. Jej výhodou je, že má bezpočet najrôznejších variantov, každý si vyberie, každý si príde na svoje, zvolí si, čo chce, čo mu najviac vyhovuje. K dispozícii je skutočne neuveriteľné množstvo variantov.

Číst dál...

Chcem pergolu. Ako ju zaistím proti vetru?

pergola

30.10.2017

Prakticky každý, kto chce pergolu, si položí otázku, či k nej tiež potrebuje stavebné povolenie. Väčšina staviteľov sa domnieva, že nie, ak táto pergola nebude väčšia ako 25 m2. To je síce pravda, ale tak jednoduché to ani zďaleka nie je. Bez čoho sa teda pri stavbe pergoly nezaobídete?

Číst dál...

Čo robiť, keď si nevyberiete pergoly z ponuky?

26.10.2017

Nedarí sa vám vybrať si nejaký model pergoly z širokej dostupnej ponuky? Potom nezúfajte, nie je na to žiadny dôvod. Je samozrejmé, že nie každý sa trafí do rozmerov dostupných v katalógu. Niekto potrebuje treba atypickú pergolu s neobvyklými rozmermi, napríklad menšími, než je štandard, alebo naopak väčšími.

Číst dál...

Na drevenú pergolu sú ideálne sušené KVH hranoly

25.10.2017

Kryté, alebo tiež nekryté posedenie, to je pergola. Najčastejším materiálom, ktorý sa pre jej zhotovenie užíva, je stále ešte drevo. Pergola môže byť skutočne neoddeliteľnou súčasťou každej, či už menšie alebo väčšie záhrady. Aj v prípade naozaj malé záhrady ju môžete postaviť a vytvoriť z nej efektívne a zmysluplný priestor, využiteľný na rôzne účely.

Číst dál...

U pergol z lepeného dreva sa neobjavujú trhliny

24.10.2017

Aký materiál je najlepší na pergoly? Je to drevo, aj keď mu veľmi zdatne šliape na päty hliník. Avšak už z minulosti nájdete na našich záhradách veľký podiel drevených pergol. Tie samozrejme vydržia dlhé roky, ak sa o ne budete správne starať. Je to hlavne na vás, či nezabudnete na ich dobré ošetrenie. A drevo má čo povedať aj dnes, napriek silnej konkurencii kovových pergol.

Číst dál...

Hotová pergola sa hodí aj na jeseň

hliníková pergola

23.10.2017

Mnohí ľudia si myslia, že pergola je len letné záležitosťou. Teda len posedením na leto. To je však veľký omyl. Pokiaľ si postavíte skutočne veľkú a pevnú pergolu z tých najkvalitnejších materiálov a dobre ju Zastrešíme, môžete ju používať pokojne aj počas celého jesene av zime. Z pôvodne sezónne záležitosti sa stáva celoročná stavbou. Ako to zariadiť, aby obstála aj v zime?

Číst dál...

Radi grilujete? Postavte si pergolu s krbom

20.10.2017

Patríte medzi fanúšikmi grilovanie? Potom určite jedného dňa dospejete k názoru, že potrebujete poriadny gril. Ten malý prenosný vás brzdí vo vašich nápadoch, nemôžete tam realizovať všetko, čo by ste chceli. Potom je najlepšie riešenie, keď si postavíte pergolu a pod ňu krb.

Číst dál...

Pre zastrešenou pergolu potrebujete kvalitný základ aj dobrý odkvap

19.10.2017

Keď aj chcete vybudovať pergolu, musíte myslieť aj na rôzne detaily, ktoré s ňou súvisia. Napríklad dať pergole dobrý základ, teda kvalitný podklad. Minimálne musíte porovnať terén a vybudovať betónové pätky pre ukotvenie stĺpikov pergoly. Ak chcete nechať pod pergolou trávnik, týmto vaša príprava základu vlastne končí.

Číst dál...

Hliník spôsobil boom pergol

hliniková pergola

18.10.2017

Chcem si zaobstarať pergolu, a to lacno. Tiež máte tieto a podobné požiadavky? Niet divu, nikto nechce zbytočne míňať ťažko zarobené peniaze. Kúpiť pergolu, ktorá bude plne funkčná, a pritom nie predražená, našťastie v dnešnej dobe nie je žiadny problém. Môžete si zaobstarať pergoly, ktoré majú veľmi rozumný pomer medzi cenou a ich úžitkovou hodnotou.

Číst dál...

Luxusné pergolu spoznáte podľa detailov

hliníkova pergola

17.10.2017

V prípade budovania pergol je v dnešnej dobe lepšie dať prednosť dodania hotové pergoly, než skúšať nejaké experimenty svojpomocne. Málokto totiž dokáže spracovávať materiál na tak vysokej úrovni, aby vytvoril objekt absolútne špičkovej technickej dokonalosti a navyše ešte perfektné vycibrenosti pokiaľ ide o dizajn. Preto je lepšie dať zelenú odborníkom, ktorí si s pergolami vedia rady.

Číst dál...

Chcete komfort? Kúpte si pergolu s pohyblivou strechou

13.10.2017

Pergol sa ponúka najrôznejšie typy. Každý si teda môže vybrať podľa vlastných požiadaviek, hoci by boli veľmi rozmanité a špecifické. Jednoducho povedané, už dávno nie je pravda, že máte k dispozícii jedno riešenie, ktoré jednoducho musíte stoj čo stoj akceptovať, a nezostáva nič na výber. Dnes je stav presne opačný. Veľakrát je výber tak široký, že v ňom ľudia sotva orientujú.

Číst dál...

Aké sú možnosti zastrešenie pergoly?

16.10.2017

Keď uvažujete o stavbe pergoly, mali by ste súbežne riešiť aj jej zastrešenie. Pergoly bez strechy je len polovičná pergola. Môžete ju totiž využívať iba veľmi obmedzené, a to je samozrejme obrovská škoda. Určite si nastavíte pergolu kvôli tomu, aby ste sa teraz chodili pozerať, ale aby ste ju plne využívali. A to bez strechy nemôžete.

Číst dál...

Pergola s hojdačkou je stabilná

11.10.2017

Ak si chcete dopriať nerušený odpočinok v záhrade, ideálny priestor predstavuje pergola. Môžete sa tam posadiť napríklad na ratanové kreslo a v pokoji relaxovať. Pergola vám ponúkne výhody krásneho a romantického posedenie od jari až do jesene. Pokiaľ si zaobstaráte vykurovania napríklad vo forme infražiariče, nedá sa vylúčiť ani zimné posedenie, ale to už je na vás.

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Vyhľadávanie

Video

 

 

E-shop | Pergoly | Prístrešky | Garáže | Pergoly | Levné pergoly | Alu pergoly | Klasické pergoly | Domčeky | Hotove pergoly | Hotove pristrešky | Plechové garaže |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l