sk   en     de    pl    ru 

KONTAKTY 0850 150 151 | 905 934 579

Chcete využiť pergoly na maximum?

21.9.2017

Záhradná architektúra tiež podlieha rôznym trendom. Veľká časť ľudí si preto snaží záhradu zútulniť stavbou, ktorá umožňuje odpočinok. Inšpiráciu pre takúto stavbu hľadajú na rôznych miestach a treba tiež históriu. Moderné sú altány, pergoly i záhradné domčeky.

Číst dál...

Zvádzajte vodu zo strechy pergoly do zásobníka

Pergola by mala primárne chrániť aj pred nepriazňou počasia. Práve preto stále viac ľudí dáva prednosť nie klasické nechránené pergole, ktorá vlastne znamená len jednoduchú kovovú alebo drevenú konštrukciu, ale jej zastrešené variante. Môže tak pod pergolou sedieť, aj keď je vonku dážď.

Číst dál...

Chcete relaxovať pod pergolou? Kúpte si hojdačku

19.9.2017

Relaxovať na záhrade, o tom sníva snáď každý človek. Je ale treba si na relaxáciu vybudovať vhodný priestor. Pergola je skvelou možnosťou, ako si buď priamo pri dome, alebo neďaleko neho vybudovať zmysluplný a krásny priestor určený na odpočinok. Nemusí ho ale tvoriť len holá konštrukcie. Pokojne si ho môžete zariadiť podľa vlastného gusta.

Číst dál...

Dlažba pod pergolu: Potrebujete protišmykovou, odolnú oteru a mrazu

18.9.2017

Staviate si pergolu? Ak si pomocou pergoly napríklad chcete zastrešiť verandu, samozrejme vám v tom nikto nebráni. Mali by ste sa sústrediť nielen na pergolu ako takú, ale aj na povrch veráru, ktorý spĺňa vaše požiadavky. Jednou z možností je dláždenie.

Číst dál...

Zožerie vám oceľovú pergolu hrdza? Určite nie!

15.9.2017

Kovové pergoly sú v posledných rokoch veľmi populárne. Rozhodne neplatí, že pergola znamená iba drevenú stavbu. Môžete si vybrať, aký materiál najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Niekto ale môže mať pocit, že mu kovová pergola bude hrdzavieť ...

Číst dál...

Do mierneho podnebie je ideálny smreková pergola, do horského modřínová

14.9.2017

Patríte medzi milovníkov prírody? Učarovalo vám klasické drevo a presadzujete ho všade tam, kde je to len možné? Potom ak chcete pergolu, pravdepodobne siahnete po klasickom dreve. Budete mať radosť, ako vám na záhrade všetko dokonale ladí a pergola zapadne do zelene. Ovšem mali by ste myslieť aj na to, aké drevo na pergolu bude najvhodnejší.

Číst dál...

Chcete zelenú oázu? Nasaďte k pergole plamienok

13.9.2017

Či už si vyberiete pergolu, ktorú chcete, určite nezáleží: mala by sa stať centrom vašej záhrady, jej pýchou. Preto by mala doslova zdobiť okolia vášho domu, stať sa jeho perlou. Holé trámiky alebo hliníkové alebo oceľové profily nikoho veľmi nenadchnú. Pokiaľ sa ale utopí v zeleni, bude to oveľa lepšie.

Číst dál...

Vaša pergola môže byť jednoduchá aj extravagantná

12.9.2017

Pergola určite nemusí byť nuda. Možno ste videli pergolu v záhrade
priateľov, príbuzných a myslel si, že je to v poriadku. Na druhej strane to prišlo k vám
mohol by to urobiť oveľa viac. Podľa vášho názoru by pergola mohol byť oveľa kreatívnejší,
na splnenie viacerých účelov. Áno, je to tak.

Číst dál...

Ako si vybrať pergolu? Cena by nemala byť najdôležitejším kritériom

11.9.2017

Ak sa rozhodnete kúpiť pergolu pre svoj dom, zvážte, koľko ceny, dizajnu a použitého materiálu. Pokiaľ ide o dizajn, dokončené pergoly by mali nielen vyzerať pekne, ale aj integrálnou súčasťou životného prostredia, to znamená s ním. To je jediný spôsob, ako urobiť z neho veľmi pekný celok, ktorý bude na prvý pohľad vyzerať perfektne.

Číst dál...

Chcete pokrývať pergolu s polykarbonátom? Skúste naklápacie lamely

8.9.2017
Funkčnosť, dizajn a pohodlie, to sú kritériá, ktoré by každá pergola mala spĺňať. Iba potom môžete byť úplne spokojný, keď sú všetky tieto zložky v zriedkavej rovnováhe. Rovnako dôležité je, že montáž má jednoduchú montáž. Používanie najkvalitnejších materiálov je samozrejmosťou.

Číst dál...

Hliníková pergola ako lacné a ľahké riešenie

7.9.2017
Keď sa hovorí o pergole, každý má svoje vlastné nápady podľa toho, čo dáva prednosť. Niekto najprv premýšľa o krásnej rustikálnej pergole z dreva postavenej na masívnych stĺpoch. Niekto iný, aby zmenil štíhle oceľové drôty konštrukcie, po ktorých prichádza kvitnúca vinica. Áno, je to tak. Pergola má veľa foriem a preto je pre každého veľmi príjemné.

Číst dál...

Máte japonskú záhradu okolo domu? Získajte orientalnú pergolu

Niekto dosť na to, aby si sadol na záhrade len lavicu alebo trávnik záhradný nábytok. Väčšina ľudí však bude náročnejšia. Rád sedí pod kvitnúcimi kvetmi, aby umožnila pergolu. Niektorí ľudia dokonca budú chcieť zastrešiť pergoly, aby nemohli dobre sedieť za zlého počasia.

Číst dál...

Ako správne vysadiť pergolu?

Väčšina ľudí chce čo najviac sedieť pod pergolou. To je dôvod, prečo si myslí o výsadbe pergol s kvetmi alebo horolezeckými rastlinami. Kvitnúce a voňajúce pergoly sú skutočnou oázou pokoja a pokoja v lete. Môžete sa tam oddýchnuť. Vďaka vôňu zaplavenia doslova praktizujete aromaterapiu v praxi.

Krásne kríky môžu byť tiež vidieť
Samozrejme, základnou možnosťou pre výsadbu sú horolezecké rastliny ako sú ruže alebo vistária. Avšak ponuka sortimentu, ktorou dokážete dokončiť dokončené pergoly, rozhodne nekončí len s nimi. Naopak, je veľmi široká. Napríklad, ak vaše drevené pergoly majú tvar drevenej mreže alebo mriežky, môžete tiež umiestniť krík vedľa pergoly, čo urobí drevenú mriežku príjemne poháňanú. Je to veľmi príjemné. Okrem toho, kríky majú tú výhodu, že nepotrebujú pergoly ako nosič, a preto ich nezahŕňajú svojou hmotnosťou.

Zvážte hmotnosť rastliny
Naopak, záhradná pergolka, ktorá bude vysádzať lezenie, by sa mala spoľahnúť na to. Pri výbere pergoly, jeho konštrukcii a zložitosti by sa mala brať do úvahy aj hmotnosť vyrasteného suda. V opačnom prípade by sa mohlo ľahko stať, že pergola pod hmotnosťou rastliny sa zrúti. Hmotnosť dospelého kliešťa nie je jediným výberovým kritériom. Nemenej dôležitá príprava lôžka vedľa pergoly. Rastlina by mala mať takú pôdu, ktorá by jej vyhovovala, napríklad kyslejšia alebo naopak základná. Jednoducho prepravujete takúto pôdu.

Tip: pergoly na stenu domu

Buď pergola alebo rastlina
Napokon, lezenie rastlín by tiež mali byť vybrané s ohľadom na to, či majú radi svetlo, polostín, alebo najlepšie prosperovať v tieni. Takže máte dve možnosti. Ak budete trvať na tom, že chcete rastlinu a nechcete sa jej vzdať, musíte postaviť pergolu, kde bude úspešná. Ale ak je prioritou miesto, kde by mala pergolu stáť, potom budete musieť upraviť výber zariadenia.

Pergoly, záhradné budovy, o ktorých vieme viac ako 2000 rokov

Len málo budov má takú dlhú históriu ako pergoly. Ak povieme, že pergóla je tak stará ako ľudstvo, trochu to prehneme. Na druhej strane je pravda, že tento typ budov sme v staroveku sledovali. Staroveký Rimania veľmi užívali pergoly, aj keď to ešte neboli hotové pergoly dnešného typu. 

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Vyhľadávanie

Video

 

 

E-shop | Pergoly | Prístrešky | Garáže | Pergoly | Levné pergoly | Alu pergoly | Klasické pergoly | Domčeky | Hotove pergoly | Hotove pristrešky | Plechové garaže |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l