Pergoly k stene domu sú už mnoho rokov veľmi populárna a môžeme ich vídať ako u rodinných domov a víl, tak aj napríklad ako zastrešenie na reštauračné záhradiek a na mnohých ďalších miestach.
 
 
Pergola je veľmi praktické riešenie priestoru, pretože umožňuje jeho maximálne využitie aj v nepriaznivom počasí. Tento prístrešok vás ochráni pred príliš pálčivým slnkom, pred dažďom i ďalšími rozmary počasia a pritom umožňuje zostávať na čerstvom vzduchu.
 
 

Pergola z dreva nemusí byť nad vaše finančné možnosti 

Pergoly sú obľúbené miesto pre spoločenské podujatia, party, oslavy a posedenia. V kombinácii s krbom alebo grilom predstavujú čarovné miesto, na ktorom je možné užiť si skvelé jedlo a pitie v spoločnosti rodiny či priateľov.
 
V súčasnej dobe si môžete zaobstarať pergolu z rôznych materiálov, ale drevo zostáva aj naďalej veľmi žiadanou klasikou. Pergola na zákazku z drahých driev však môže byť pre väčšinu ľudí až príliš nákladná, existuje však oveľa ekonomickejšie riešenie v podobe stavebnicových záhradných pergol z lepeného lamelového dreva.
 

Lepené drevo vyniká odolnosťou a pritom sľubuje skvelé estetické vlastnosti

 
Tieto prístrešky si zachovávajú výnimočnosť, prirodzenosť a krásny vzhľad dreva, ale zároveň sú cenovo dostupné a majú optimálne praktické vlastnosti. Lepené drevo je odolnejší voči vlhkosti, plesniam a hnilobe, je pevné, nepraská, nenadouvá sa a má dlhú životnosť.
 
Zastrešenie drevených pergol z lepeného dreva je potom spravidla riešené polykarbonátom. Jedná sa o extrémne odolný a húževnatý plast, ktorý disponuje UV filtrom a je farebne i tvarovo stály.
 
Ak vás skôr než pergoly oslovujú voľne stojace drevené altánky - môže byť riešením sériovo vyrábaný altánok zo smrekového dreva s krytinou z asfaltových šindľov.