Zastrešenie verandy je skoro tak dôležité, ako jej podlaha. Zabraňuje dažďu, aby nám kazil grilovanie, priateľské posedenie alebo obyčajné vonkajšie leňošenie.
 
 
 

Nemusí byť škaredé

V dobách ešte nedávno minulých sa používalo na zakrytie verandy všeličo. Zvyčajne sa jednalo o asfaltovej lepenky alebo sklolaminát. Ani v jednom prípade však nešlo o dobrú voľbu. Po stránke vzhľadu to bola totiž katastrofa. Revolučná protesty v uliciach síce odštartovali prerod totality k demokracii, avšak strešnej krytiny na pergolu sa moc dopredu neposunuli. Bitúmenové vlnovky žiadnym ráznym krokom vpred rozhodne neboli. Nielenže takisto nepobral príliš krásy, ale vďaka vplyvu slnečných lúčov mali tendenciu mäknúť a meniť tvar.
 
 

Moderné možnosti

Dnes sa už našťastie nemusíme spoliehať na pochybné materiály, ale môžeme si vybrať kvalitu. Veľmi populárne sú strechy z polykarbonátu. Tie sa dajú kúpiť v nepriehľadná aj priehľadné verzii. Jedná sa o odolný kryt, ktorý je vďaka svojej pružnosti veľmi odolný. Navyše je k dispozícii v mnohých odstínových variantoch. Dobrou kúpou je tiež strecha z tvrdeného skla. Aj tá vydrží všeličo. Odolá nielen prudkým dažďom, ale aj krupobitie. Ak teda nečakáte, že vám budú na verandu padať ruskej družice, oba varianty sú vhodné.
 
 

Môžete ju stiahnuť

 
Zlým nápadom nie je ani pergola k múru zastrešená rolovacie strechou. Tie sa zvyčajne vyrábajú z troch vrstiev, kde každá má svoju úlohu. Všetky tri dohromady potom tvorí odolný, dizajnovo podarený štít proti dažďu aj slnku. V prípade, že budete chcieť nabrať bronz, môžete strechu ľahko stiahnuť pomocou stlačenia jediného tlačidla.
 
 

Funkcia i vzhľad

Základné funkcie pergoly je ochrana pred nepodareným počasím. To môže teoreticky zastávať aj kus plechu, ale dnes sme ako spoločnosť trochu inde ako pred tridsiatimi rokmi a môžeme si dovoliť zaobstarať zastrešenie z kvalitných materiálov, ktoré spĺňajú aj vzhľadové parametre.