5.4.2017
 
Tiež chcete bývať na záhrade? Teda ju využívať od jari do jesene? Drobné záhradné stavby vám to umožní.
 
 

Pergola pre príjemný tieň

Drevené záhradné pergoly a krytá posedenie nás ochráni pred dažďom, prudkým vetrom i silnými slnečnými lúčmi. Pokiaľ vybavíte pergolu vhodným záhradným nábytkom, získate skvelé miesto pre odpočinok. Pergolu môžete opatriť exteriérovým osvetlením, aby ju bolo možné využívať aj za teplých letných večerov pre záhradné párty či posedenie s priateľmi.
 

Drevený záhradný domček

Bežný záhradný domček je ľahká drevená stavba, ktorú stačí usadiť na rovnú plochu. Využiť ich môžete na uloženie náradia, záhradnej techniky i nábytku. Veľké záhradné domčeky s pergolou môžete využívať ako letné sídlo či domček pre prespanie detí. Aby domček odolal aj víchrici, je vhodné ho v rohoch ukotviť do základových pätiek. So správnou starostlivosťou vám záhradný domček vydržia až 15 rokov. Môžete si ho zaobstarať ako hotovú stavebnicu.
 
 

Aký materiál do záhrady?

Pri výbere materiálu pre vašu záhradu, zvážte, koľko chcete jednotlivým prvkom venovať času. Drevená pergola a strešná krytina na pergolu vyžaduje pravidelnú údržbu, zatiaľ čo hliníková pergola alebo plechový záhradný domček žiadnu údržbu nevyžadujú. Stavby z dreva vyžadujú pravidelnú impregnáciu, ktorá zvyšuje jeho odolnosť a životnosť. Ak sa nebojíte investovať, môžete využívať exotické dreviny, napríklad teak.
 
 

Ako na úložný priestor?

Do pergoly môžete umiestniť úložný záhradný box, kam upracete veci potrebné na grilovanie, alebo len záhradné náradie. Vybrať si môžete z mnohých veľkostí i vzorov. Sú odolné voči dažďu, korózii. Záhradu tiež môžete ozdobiť oblúky a treláže s popínavými kvetinami. Upravte si záhradu tak, aby vám v nej bolo v lete príjemne.