11.4.2017
 
Záhrada vedľa domu je vždy veľkou pridanou hodnotou. Na takomto pozemku sa dá pestovať ovocie, zelenina i okrasné rastliny. Dá sa ale využívať aj na organizovanie záhradných párty či obyčajnému posedenie s niekoľkými priateľmi.
 

Pozor na dážď

Dážď býva pri záhradných večierkoch asi tým najväčším strašiakom. Zábava je v plnom prúde, mäso sa veselo griluje a potom to začne. Najskôr pár kvapiek, potom ľahká spŕška a nakoniec hotová prietrž. Než sa nazdáte, všetky jedlo je zničené, hostia premočení a nálada na bode mrazu. A nič na tom nezmení ani fakt, že letná prehánky sa zvyčajne rýchlo preženú. Podobným nepríjemnostiam sa dá zabrániť, stačí si k domu zaobstarať jednu zo záhradných pergol.
 
 

Sú lacné

Nebojte sa, že by ste kvôli prístrešku nemohli deťom zaplatiť školné alebo sa museli obmedzovať v jedle, pergola môže byť aj lacnou záležitosťou. V tomto prípade ale nečakajte žiadny architektonický skvost, keďže ide o pergoly stavebnice. Aj tie ale dokonale poslúži svojmu účelu. Montáž lacné pergoly zvládne vo dvojici naozaj každý.
 

 

Na záhradu drevo

Najtradičnejšie surovinou pre záhradné zastrešenie je rozhodne drevo. Iste, existujú aj iné materiály, ale kov ani plast sa do prostredia plné zelene príliš nehodí. Kam sa strechou, je už na vás. Drevené pergoly pôsobí dobre samostatne aj pri dome. Drevená pergola k stene je ale oveľa stabilnejší. Podperou jej totiž nie sú iba trámy, ale aj stena domu. Akonáhle príde veľký vietor, nemusíte si po dobu jeho trvania robiť starosti, či konštrukcia vydrží.
 
 

Za vkus sa platí

Prefabrikáty postrádajú obľubu u estétov, ale sú finančne dostupné a hlavne sú úplne funkčné. Konštrukcie, ktoré sú architektonicky na vyššej úrovni, sú síce drahšie, ale zvyčajne dokážu ľahšie s prostredím vytvoriť jednoliaty celok.