14.4.2017
 
Chýbajú na svojej terase tieň? Postavte si vlastný zastrešenie. Môžete k tomu síce využiť vlastné suroviny, ale oveľa lepšie je zaobstarať si prefabrikovanou pergolu.
 
 
 

Rýchlosť stavby

Keď si pozriete cenníky rôznych predajcov, zistíte, že stavebnicové pergoly patrí medzi najlacnejšie riešenie. Preto získavajú na popularite. Mnoho ľudí si totiž nemôže zaobstarať pergolu na mieru. Na rozdiel od stavby konštrukcie podľa svojho plánu, montáž stavebnicových pergol je násobne jednoduchšie. Sú totiž vyrábané tak, aby ich dokázal zostaviť prakticky každý. A napodiv to pomerne odsypať. Keď sa dáte do práce pred poludním, pri večeri by už malo byť všetko hotové.
 

Drevo je lepšia

Nerobte si starosti s výberom materiálu, zvoľte si jednoducho drevo. A to aj napriek tomu, že sa raz za čas nevyhnete nanášanie ochranných náterov na celú kostru. Drevené pergoly vyzerajú oveľa lepšie než kovové alternatívy a navyše okrem ultra moderných záhrad dokáže prírodný materiál zapadnúť do každého prostredia.
 
 

Montáž ku stene

Záhradné pergoly môžu plniť funkciu samostatné stavby, ale je možné ich pripevniť aj k stene. Veľa záleží na rozmeroch vašej záhradky. Ten, kto má pred domom len pár metrov štvorcových zelene, si predsa nebude kupovať stavbu, ktorá zaberie polku záhrady. Drevená pergola k stene je tak vhodná hlavne do menších záhradiek, kde plní úlohu zastrešenie terasy. Vďaka tomu, že je namontovaná k múru i do zeme, je nadštandardne stabilný. Pri správnej inštalácii by vám tak pergolu nemal vyvrátiť ani silný orkán.
 

Neutrácajte zbytočne veľa

Veľa ľudí má veľké oči a zaobstarávajú si na záhradu úplne zbytočne príliš drahá zastrešenie. Pritom bohato postačí vybrať si oveľa lacnejšie hotovú pergolu, ktorú stačí iba zostrojiť dohromady. Ak si nie ste v budovaní konštrukcií istí v kramflekoch, obráť sa na predajcu, ktorý má montáž ako súčasť ponuky.