19.7.2017
 
V minulosti si zimné záhrady zhotovovali bohatí mešťania. Dnes ich môžete mať aj vy. Nemusíte siahať hlboko do peňaženky alebo budovať zložitú stavbu. Stačí zastrešiť pergolu.
 
 
 

Reprezentatívny priestor

 
V dobách minulých predstavovala zimná záhrada reprezentatívny priestor. Vyjadrovala sa tak solventnosť rodiny. Dnes si môže zimnú záhradu pri dome zaobstarať ktokoľvek. Moderné zimné záhrady poskytujú priestor pre relax a pestovanie rastlín. Nesmie chýbať ani kvalitný nábytok a gril. Zimná záhrada poslúži napríklad ako pracovňa či telocvičňa.
 
 

Obytný priestor

Drevená pergola a presklená pergola svojím zastrešením rozšíri obytný priestor domu. Môžete v ňom tráviť čas podľa svojej chuti i potrieb. Presklená miestnosť s mnohými rastlinami nám zdvihne náladu, dodá energiu. Navyše aj v chladnom období máme zeleň na dosah. Mobilné zastrešenie pergoly možno zvoliť pevné alebo posuvné. Počas teplých dní je možné ľubovoľne jednotlivé moduly otvárať a zatvárať.
 
 

Moderné zimné záhrady

 
Moderné zimné záhrady z hliníkových systémov v podobe presklenej pergoly sú veľmi ľahké, materiál je stály a odolný. Celohliníková konštrukcia umožní vytvorenie veľké presklené plochy s minimom priečok a nosníkov. Aj s úzkymi profilmi možno vytvoriť oveľa väčšie presklenia bez členenia, než napríklad u plastovej konštrukcie.
 
 

Zimná záhrada či pergola

 
O umiestnení a celkovom konštrukčnom riešení zimné záhrady rozhoduje celý rad faktorov. Tie sa odvíja od konkrétnej stavby, miesta, prostredia, finančných požiadaviek. Nesprávne začlenenie zimnej záhrady môže spôsobiť celý rad nepríjemných situácií. Zimná záhrada by mala byť orientovaná na juh. Poskytne počas celého dňa dostatok slnečných lúčov bez ohľadu na ročné obdobie.