29.9.2017
Romantiky je v dnešnej dobe bohužiaľ málo, preto by sme si ju mali aspoň občas dopriať. Najlepšie je vytvoriť si aspoň trochu romantiky priamo vo svojom domove. Nestavajte preto svoj dom ako hladkú kocku. Nechajte si u neho urobiť terasu a na ňu si postavte pergolu.
Pokojne zvoľte atypické riešenie na mieru
Vytvorená pergola k stene vám poskytne prechod z domu do vonkajšej prírody. Vybudovaný kútik vám ponúkne útočisko, do ktorého sa budete môcť schovať, keď budete chcieť zaliezť niekam pred svetom. Najobľúbenejšie je u nás drevená pergola, a to najčastejšie smreková alebo prípadne borovicová. Smrekovcové drevo sa volia hlavne v horských oblastiach, pretože je odolnejší. Výška pergoly môže dosahovať napríklad 2,5 metra, ale i viac. Rozmery určuje priamo veľkosť terasy. Ak sa vám nedarí zladiť rozmery terasy a rozmery ponúkaných pergol, môžete pokojne siahnuť po atypickom riešení na mieru.
Niektorí ľudia chcú prírodné materiály
Strechu drevené pergoly vlastne tvorí rošt, ktorý môže, ale tiež nemusí byť zastrešený. Najpraktickejšie je rošt zastrešiť polykarbonátom, teda v prípade, že nechcete prísť o svetlo zhora. Ak vám ale nevadí nepriehľadné zastrešenie, sú samozrejme možnosti oveľa širšie. Ľudia síce oceňujú kvality a vlastnosti polykarbonátu, ale tak trochu im vadí, že nejde o prírodný materiál. Aj pre takýto prípad ale máme riešenie napríklad v podobe markízy. Tú možno aj farebne zladiť s fasádou domu či farbou pergoly. Navyše látka na markízu dokáže chrániť aj pred UV lúčmi.
Vytvorte si zelenú oázu
Takéto záhradné pergoly s plátennou strechou sú samozrejme omnoho romantickejšie, než keby ste si zvolili polykarbonátovú strechu. Pôsobí veľmi príjemne a prírodne. Ak chcete pekný dojem ešte podporiť, môžete okolo pergoly vysadiť plazivé rastliny, ktoré z nej vytvoria zelenú oázu.