3.10.2017

Zastrešená pergola je v záhrade stále nezastupiteľnú stavbou, však môžete kúpiť alternatívu, ktorá je plne mobilný a zostaviť ju zvládnete za pár minút. Reč je o party stanu.

Stan s pevnou konštrukcioucanopy1

Ľudia si pod pojmom party stan predstavujú veľkú zelenú plachtovou stavbu, ktorá zaberá desiatky metrov štvorcových priestoru. Záhradné stany sa predávajú s rozmermi 3x3 alebo 6x6 metrov. Tieto modely sa spoľahlivo v miestach do každého priestoru. Kostra stanu je potom z duralu alebo ocele. Oba materiály sú veľmi pevné a odolné. Opláštenie je tvorené nepremokavou textíliou s nánosom PVC.

Ľubovoľné umiestnenie

Oproti drevené pergole či altánku má záhradný stan jednu obrovskú výhodu: môžete ho postaviť skutočne kdekoľvek. Stan je veľmi mobilná, môžete ho teda poskladať a rozobrať za pár minút. Záhradné stany sa hodí ako pre organizovanie party, pri rybárčenie aj na dovolenke. Stačí ho vybaliť, poskladať a je to.

Jednoduché a rýchle riešenie

Pri stavbe party stanu na rozdiel od záhradnej pergoly nepotrebujete mať stavebných robotníkov. Stačí jeden, dvaja ľudia, ktorí si so stanom poradia behom pár minút. Zbalený stan potom bez problémov uskladníte v záhradnom domčeku, kôlni či v garáži až do ďalšieho použitia. Zloženú pergolu len tak neuskladníte.

Výhody stanu

Stan má teda výhody ako je rýchla montáž aj demontáž, odolnosť voči počasiu, ľahkú skladnosť a veľkú mobilitu. Preveziete ho jednoducho autom. V prípade, že nevyužívate pergolu počas roka, stavba vám môže prekážať. Stan jednoducho zložíte a upracete. Vytiahnete ho iba na potrebnú akciu.