10.10.2017

Terasa hneď vedľa vášho domu sa stala prirodzenou súčasťou vášho rodinného domu. Vyjdete si na ňu kedykoľvek vás napadne. Trávite tam každú voľnú chvíľu. Lenže to nie je všetko. Aby ste mohli pergolu využiť naozaj maximálne, potrebujete aby mala strechu. Pergola bez strechy značne stráca zmysel.

Dávna romantická predstava už je paséW4


Jedine zastrešené záhradné pergoly poskytnú dokonalý komfort. V tomto zmysle došlo k vývoju proti minulosti. Kým romantická pergola v zámockej záhrade v 19. storočí pozostávala mnohokrát len ​​z jednoduchej konštrukcie, ktorú Viazali popínavé rastliny a slúžila na posedenie pri káve iba za pekného počasia, dnes sú požiadavky na pergoly oveľa väčšie a širšie. Nejde iba o miesto k romantickému posedenie, ale naozaj multifunkčný objekt.

Potrebujete veľa rôzneho využitia


Samozrejme sa stále do popredia záujmu derie drevená pergola, ale ak nedokáže odolať zmenám počasia, ide o zbytočný objekt. Iste chcete mať oázu pokoja pre posedenie pri kávičke, ale väčšine z nás toto nestačí. Chcete si vytvoriť priestor pre rôzne využitie od prípravy jedla, grilovanie, počúvaní hudby, posedenie s priateľmi, ale aj drobné kutění či detské hry. Preto pergola v dnešnej dobe musí mať strechu - to vám potvrdí aj odborníci. Jedine zastrešená pergola bude plne funkčný.

Skutočne polyfunkčný objekt


Drevená pergola sa nehodia ku každému objektu, je značne špecifická, preto dnes sú veľmi populárne hliníkové pergoly. Tie sa hodia k veľmi rôznorodým typom domov a to je ich veľká devíza. Aj po zastrešenia sú ľahké, keď totiž skombinujete ľahučký hliník s polykarbonátom, dostanete ľahkú stavbu, navyše dokonale priepustnú pre svetlo. Zastrešenie v podobe polykarbonátových dosiek je tu samozrejmosťou a vy získavate naozaj polyfunkčný objekt na rôzne účely.