17.10.2017

V prípade budovania pergol je v dnešnej dobe lepšie dať prednosť dodania hotové pergoly, než skúšať nejaké experimenty svojpomocne. Málokto totiž dokáže spracovávať materiál na tak vysokej úrovni, aby vytvoril objekt absolútne špičkovej technickej dokonalosti a navyše ešte perfektné vycibrenosti pokiaľ ide o dizajn. Preto je lepšie dať zelenú odborníkom, ktorí si s pergolami vedia rady.

Používajú sa špičkové hliníkové profilypergola hlinikova2


Za pomerne priaznivú cenu sa dnes dajú zaobstarať aj záhradný pergoly veľmi luxusného charakteru. V čom spočíva rozdiel medzi pergolami obyčajnými a tými luxusnými? Vlastne keď sa poriadne pozriete, prezriete si celú pergolu a budete pri prehliadke pozorní, spoznáte to hneď na prvý pohľad. Predovšetkým ide o použitý materiál. Na moderné pergoly sa používajú špičkové hliníkové profily, ktoré majú vynikajúce konštrukčné vlastnosti. Zvyčajne sa tiež opatrujú vypaľovacím lakom. Dostanete tak do ruky natretú pergolu požadovanej farby.

Údržba je veľmi jednoduchá


Veľkou výhodou je, že paleta farieb je pomerne široká, môžete si vybrať takú, ktorá bude ladiť k celému vášmu domu. Ďalším znakom kvality hliníkovej pergoly je jej bezúdržbovosť. Vlastne sa dá povedať, že pergola vám stojí na záhrade a vy si ju prakticky vôbec nemusíte všímať. To je skvelé, alebo nie? Pokiaľ dôjde k nejakému znečistenia, napríklad od bahna vplyvom přívalového dažďa, veľmi jednoducho vezmete záhradnú hadicu a pergolu postriekate. Za chvíľku máte dokonale umytý.

Získate špičkový objekt do záhrady


Navyše kvalitný pergoly z hliníka luxusného štýlu sú dokonale a do najmenšieho detailu prepracované. V malých detailoch veľmi často spoznáte naozaj špičkovú pergolu od tej bežné. Pretože lacnejšie pergoly sú robené jednoducho, nie tak pozorne. Špičkové pergoly vo vyšších cenových reláciách ale musí spĺňať aj tie najnáročnejšie merítka. Aj tieto typy pergol ponúknu aj cukríky typu LED podsvietenie, sú robené s ohľadom na ekológiu výrobných procesov. Proste dostanete špičkovú stavbu vo všetkých ohľadoch.